/header.png

 

Rady a Tipy

Travian

Nejednoduší je začít na co nejnovějším světě a zvolit si národ který bude nejvíce odpovídat Vašemu stylu hry.
Na začátku stavte jen surovinová pole, sklady, sýpky a hlavně pořádné úkryty. Než naženete nějakou populaci a vybudujete si kvalitní přísun surovin.

 

Hned po vypršení začátečnické ochrany k vám totiž většinou přijdou Germáni rabovat takže úkryty určitě využijete, pokud hrajete za Germány doporučuji co nejdřív stavět jejich základní jednotky (pálkaře) a jak to půjde poslat je na lup.V dobré lokalitě se rabování může vyplatit všem národům. (Asi nejhorší situace je když máte okolo Galy, na ty se zprvu špatně útočí a Germáni zas půjdou co nejdříve po vás)


Nutnost armády co nejdřív to jde je nezbytná, aby jste mohli co nejdřív potlačit lupiče a začít olupovat všechny ve vašem okolí, pokud se rozhodnete pro defenzivu a úkryty věřte že časem vám stačit nebudou.

Myslete na obranu, ale věřte ze za začátku je lepší dělat ty nejlevnější útočné jednotky a hned jak to jde je poslat na lup. Ať už hrajete za jakýkoli národ. Obrana je základem. Když si postavíte plno útočných jednotek a někdo se proti vám domluví a složí velkou obranu, o všechno přijdete. Jste potom velmi snadným terčem proto je základ umět používat špehy, kterých musíte mít doma též dostatečný počet, aby jste nebyli vyšpehováni. Po vyšpehování zpravidla přichází útok, který je na vás dobře připraven.

 

Jednotlivé tipy jednotek používejte k tomu, k čemu jsou určeny a využívejte bitevní simulátor, najdete ho ve Shromaždišti. Tento simulátor, ale nepočítá s populací hradbami a palácem, nebo rezidencí. Lepší simulátor najdete na traviantoolbox.com

 

Najděte si v okolí spojence (co nejblíže a a? hrají aktivně jako vy a nemusíte sním povinně tvořit alianci) potom přesun podpory, případně uklizení vojska k němu je záležitostí pár minut


Surovinová pole stavějte, tak aby jste stejný druh neměli o 2 levly je to pak o dost dražší, ale samozřejmě na takovém 8 levlu se vyplatí dostavět je na 10 úroveň aby jste mohli postavit podpůrné budovy.


Nebojte se výhružek, to že je někdo v alianci ještě neznamená, že má její podporu(většina členů ali stejně hraje jen na sebe, takže s tím aby někomu daleko pomohli se zatěžovat nebudou)

 

Někdy zabírá též taktika, že znáte silné kamarády popřípadě dobře znáte nějakého admina na což vám silnější hráč může skočit a zaleknout se.

 

Pokud, ale zkušenější hráč a pozná, že blafujete půjde po vás o to víc.

 

V žádném případě nedělá dobrotu útočníkovy sprostě nadávat a vyhrožovat kde čím.Má to obvykle za následek, že se naštve a čekají vás krušné časy. Později si totiž vyzkoumá katapulty a s těma Vám pak pokud nemáte kameníka může docela zatopit.

 

 Pokud máte katapulty a shromaždiště na dostatečné úrovni můžete si určit na kterou budovu zaútočíte. Pokud chcete hráče zničit, miřte na obilná pole a mlýn. Potom na hlavní budovu, díky tomu mu půjde stavba dalších budov pomalu. Když chcete farmu, zničte mu tržiště, kasárna, stáje, shromaždiště a opakujte dle potřeby.Jak na úkryt? Mělo by to jít, když pošlete 3-4 vlny útoků a všechny budete směřovat na hlavní budovu (cílem je ji zničit a potom na ni dál mířit).

Ničivější síla katapultů bude tehdy, pokud budete mít shromaždiště na 20. úrovni a budete mít minimálně 20 katapultů. Můžete označit 2 cíle a dá se říct, že to bude 2x větší síla než normálně.

 

Jelikož většina lidí co na vás zpočátku útočí vlastně proti vám nic nemá, jen chce vaše suroviny, proto doporučuji zkusit mu napsat a slušně se domluvit.


Nebojte se použít 20 zlatek co jste dostali klidně na začátku, ale využijte je na +25% od všech surovin, pokud budete hrát i aktivně porostete o dost rychleji než okolí a pak se nemusíte sousedů bát.


Mějte chladnou hlavu a chovejte se slušně.

 

Nehledě na to, že můžete dostat ban, tak je to jen hra a lidi i ti co jsou opravdu mírumilovní prostě musí útočit i na slabší.

Chcete mít více účtů? Můžete si založit účet na každém servru, ale podle pravidel pouze jeden. Pokud chcete za každou cenu porušovat pravidla a na jednom servru si založíte více účtů je tu velké riziko, že vás odhalí a můžete být za to smazáni. Admini vás mohou odhalit podle stejné IP, cookies, příliš nápadné přesouvání surovin.

Jak to lidé obcházejí? Používají jiný internetový prohlížeč,tam si nastaví používání proxy serveru, přes google si najdete vhodné IP adresy a používají high anonymity nebo anonymus.