/header.png

 

 Travian obecně

1. Dbejte na vysoký počet špehů. Většina hráčů to stále podceňuje, i když dostávají mnoho rad. Pravdou však je to, že ten, kdo nemá hodně špehů může být snadno sám vyšpehován a potom na něj přijde takový útok, který bude počítat s jeho jednotkama - informace, to je to, co nejvíce útočníkovi pomáhá.
Pokud vás nikdo nevyšpehuje, většinou na vás ani nezaútočí. Zkuste mít špehy v poměru 1:20 k obyvatelům.

2. Nepospíchejte se založením další vesnice. Ideální stav je takový, kdy budete mít v hlavní vesnici suroviny na 10. úrovni a postavené podpůrné budovy. Základem je prostě mít z čeho druhou ves dotovat a také ji podpořit v případě útoku obrannými jednotkami.

3. Výhodné je dobývat oázu jen se samotným hrdinou. Ušetří vám to zbytečné ztráty na vojácích. Jen na poslední útok na oázu připojte i vojsko. Tím ukradnete 400 od každé suroviny. Toto platí v případě, kdy nemáte několik stovek útočných jednotek a přes simulátor vám nevyjde příliš ztrát.

4. Říkáte si: Ve vedlejší vesnici nemůžu udělat pořádnou army. Co s tím? Odpověď je poměrně jednoduchá. Udělejte si jako vedlejší vesnici multicrop 1-1-1-15. V hlavní si vyrábějte útočné vojsko a když nebude už místo tak si to strkejte jako podporu do multicropu. Když budete chtít někoho sejmout tak si je stáhnete a zaútočíte se všemi.
Ale POZOR: Musíte si v tu dobu posílat do hl. vesnice obilí aby neumřeli hlady!

5. Co sestřelit katapultama nejdříve? Záleží, co je vaším cílem.
* Pokud chcete hráče zničit, miřte nejdříve na sklad a sýpku až pak na obilná pole a mlýn. Potom na hlavní budovu, díky tomu mu půjde stavba dalších budov pomalu. Dál to pokračuje podle vašeho gusta :-)
* Pokud z něj chcete mít alespoň nějakou dobu farmu, zničte mu tržiště, kasárna, stáje, shromaždiště. To opakujte a mezi tím posílejte vojáky. Hodně se vyplatí vzdát se ukradení obilí a zničit mu pro jistotu veškerá pole a mlýn, sýpku. Tím nebude moc krmit případné podpory.

6. Chcete katapultama trefit úkryt? Osvědčilo se poměrně dobře to, když pošlete 3-4 vlny útoků a všechny budete směřovat na hlavní budovu (cílem je ji zničit a potom na ni dál mířit). Podle zkušenosti se do úkrytů opravdu velmi často trefilo.

7. Ničivější síla katapultů bude tehdy, pokud budete mít shromaždiště na 20. úrovni a budete mít minimálně 20 katapultů. Můžete označit 2 cíle a dá se říct, že to bude 2x větší síla než normálně.

8. Kde najdete multicrop? Mulicrop se z pravidla vyskytuje v blízkosti obilných oáz. Pokud tedy někde najdete víc obilných oáz u sebe tak projeďte okolí protože je moc veliká pravděpodobnost že tam bude právě nějaký multicrop.
 


ČISTKA A VTEŘINU PO NÍ KATY

přirozeně přidáte i do čistky jeden katapult a otevřete si ve firefoxu oba útoky zároveň (ve více panelech), naklikáte si co potřebujete a potom jen kliknete Ok na čistku a pak hned OK na katy a povede se vám, aby přišli o vteřinu později, a to obránce asi nic moc už neudělá...


PLUGIN DO FIREFOXU:

Máme tu jede plugin do firefoxu (do IE to nefunguje), který vám zdarma umožní některé výhody jako plus účet (ovšem bez těch nejdůležitějších)
Např. záložky, výhody v tržišti, časy dostatku surovin, KB, atd...
Nesmím také zapomenout uvést, že je to zakázané, ale já to používám.

1.nainstalujte toto:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/748

2. vypněte/zapněte firefox

3. zapněte a nainstalujte si toto:
http://fiyo.sk/travian3.user.js

4. plugin vypínate/zapínate tou opičkou co mate v pravém dolním rohuDOBÝVÁNÍ VESNICE - PODMÍNKY

* volný slot v paláci/rezidenci (na každý lze jen jeden vůdce), akademie na 20. úrovni.
* dostatek kultovních bodů (než nich loajalitu nesnížíte)
* dobýt lze jen vesnici, která není hlavní (pokud obránce nemá více jak 4 vesnice) a ve které není rezidence/palác
* ubírání loajality závisí jak na typu hrdiny, tak na rozdílu populace mezi útočníkem a obráncem
* se snižováním loajality vám mohou pomoci i ostatní hráči
* když vesnici přeberete, tak se tam všechny budovy sníží o jednu úroveň, opevnění a obráncovy jednotky zmizí a zůstanou tam vaše jednotky jako podpora


EFEKTIVNÍ OBRANA:

Jedná se o to, že si křížem pošlete podpory obraných jednotek se sousedy. V okamžiku kdy zjistím, že na mě jde útok, mám již jeho podporu u sebe a svoje jednotky od něj si můžu okamžitě stáhnout. Nemusím čekat na to, až mi soused pošle podporu. Po útoku mu můžu přeživší jednotky zase vrátit.


U HRDINY DÁVAT BODY DO BONUSŮ:

tak se přesuneme k oblíbené matematice
Mám hrdinu Teuton Jezdec - v útoku má 12 bodů - což dělá 1720 do útoku - pokud budeme brát germánské jednotky, tak to odpovídá (1720/60)=28 sekerníku. Pokud by těch 12 bodu bylo investováno do bonusu - dělá to 2.4% do útoku armády. Pokud budeme brát můj současný limit M9 - což je cca 3k jednotek, můžeme si krásně spočítat, kolik by nám do útoku přidal:
3000sekerníku útok=3000*60=180 000
3000sekerníku útok + hrdina 2.4% bonus=3000*60*1,24=184 320
Rozdíl s hrdinou a bez hrdiny=184 320-180 000=4320
Pokud přepočítáme nyní tento bonus na počet potencionálních sekerníku, které nám to přineslo:
43 20/60=72

Takže opět jednoduchým propočtem jsme zjistili, že hrdina, kterému dáváte body do útoku nám přinesl navíc 28 sekerníku, ale hrdina, kterého jsme specializovali za ty samé body do % bonus útoku nám přinesl 72 sekerníku. A samozřejmě, čím víc bodů, tím propastnější rozdíl.MÍT OBILNOU VESNICI JAKO HLAVNÍ

Jednoduše tam uživíš mnohem více vojska třeba normální vesnice potřebuje všechny pole na 14-15 úrovni + obilnou oázu + plus účet a další vylepšení produkce a MC'ku stačí jen pole lvl 12.KDYŽ ŽÁDÁTE O PODPORU:

Když přijdou útoky a budete se domnívat, že zrovna na vás jdou ty opravdové, tak vyplňte následující formulář a hromadně to odešlete celé alianci, [ally] do adresáta:

Útočí na mne:
na mou vesnici s názvem:
čas prvního příchodu čistících jednotek:
čas prvního příchodu katapultů:
celkový počet útoků:
typ a úroveň opevnění:
úroveň sýpky:
vaše obrané jednotky:


DOBÝVÁNÍ VESNICE - PODMÍNKY

* volný slot v paláci/rezidenci (na každý lze jen jeden vůdce), akademie na 20. úrovni.
* dostatek kultovních bodů (než nich loajalitu nesnížíte)
* dobýt lze jen vesnici, která není hlavní (pokud obránce nemá více jak 4 vesnice) a ve které není rezidence/palác
* ubírání loajality závisí jak na typu hrdiny, tak na rozdílu populace mezi útočníkem a obráncem
* se snižováním loajality vám mohou pomoci i ostatní hráči
* když vesnici přeberete, tak se tam všechny budovy sníží o jednu úroveň, opevnění a obráncovy jednotky zmizí a zůstanou tam vaše jednotky jako podpora


JAK UTVOŘIT KVALITNÍ REPORT:

http://travilog.org.ua/cz

pokud nevíte co se po vás chce, tak jednoduše vyberte stránku s hlášením (Ctrl+A), uložte si to (Ctrl+C) a vložte ji do textového pole (Ctrl+V)


(_Fry_)