/header.png

 

Jak nejefektivněji začít?

Po založení účtu získáte vlastní malou vesnici a plnou správu nad ní. K tomu 35 zlatek a 3-14ti denní imunitu (záleží jak už server dlouho běží). To znamená že dokud zhruba polovinu imunity budujte surovinová pole a až ke konci se zaměřte na armádu.

První 2 dny je nejdůležitější stavba polí a skladů.
Je spousta otázek zda vylepšovat jedno pole na vyšší a vyšší úroveň. Odpověď zní ne. Je efektivnější vylepšovat surovinové pole všechny do stejné úrovně a pak až následně pokračujte dále na vyšší úroveň.

V první fázi hry stojí všechny stavby nejvíce hlíny a dřeva, tedy železo a obilí jsou až na posledním místě.
Ovšem pokud budujete armádu je spotřeba surovin tak nějak vyrovnaná. Nejvíc se vyplatí stavět doly podle toho jak jste na tom se surovina ve svých skladech.

Pokud nemáte dostatek času a pop která budí respekt je důležité mít vystavěný úkryt na velké úrovni a to minimálně těsně před skončením imunitního dne.

Strategie, je hodně závislá na výběru národa a vašem charakteru.
Každopádně pár dní po konci imunity začíná mela. Většina Germánů začíná rabovat své okolí, hlavně Římany (jelikož mají drahé jednotky a pomalu se staví a Galové mají velké úkryty).
A podle toho postavte shromaždiště a kasárny.

    Obrana:
  • Germáni - nejlepší obrana je útok a spotřebovat veškeré suroviny na stavbu a další jednotky co nejrychleji dovedete
  • Galové - vojáky nepotřebuje, stačí mít úkryty (ty schovají za každý lvl 2000 od každé suroviny “celkem 8000″) ale zase pozor, Germáni mohou vybrat i 1/3 z úkrytů.
  • Římané - díky možnosti stavět surovinová pole i budovy zároveň, je asi nejlepší dále stavět pole a k tomu ve vsi úkryty (ty už ale uchovají jen 1000 od každé suroviny, proto jich je třeba více)

Základ obrany je jasný, když u vás dlouhodobě nikdo nic neukradne, tak k vám přestane chodit a jelikož jste neměli ni vojáky tak ho to prostě přestane bavit.

    Offensiva:
  • Germáni - nejlevnější útočná jednotka ve hře pálkař, je jejich největší výhodou - minimální náklady na vybudování obrovské armády
  • Galové - bohužel základní jednotka slouží jen na obranu, takže pro nejlepší a nejefektivnější úrok je vyvinout šermíře a vybudovat početnou armádu
  • Římané - základní jednotkou je legionář, je to obojetná jednotka vhodná jak k obraně tak útoku, avšak nijak zvlášť silná není

Každopádně, silná ekonomika hýbe světem a tak je tomu i ve hře Travianu. Pokud rychle vybudujete ekonomiku (surovinová pole, doly, pilu, atd.), zatímco ostatní budou ztrácet drahocenný čas na stavbu ze začátku nepotřebných budov, tak získáte takový náskok, že pro Vás pak nebude problém rychle a efektivně postavit kasárny a stáje a chrlit vojáky jeden za druhým.

Ve hře především záleží na čase, jaký jí můžete věnovat:
hodně času = často útočit = Germán
méně = spíše stavět a bránit = Říman a Gal

Zlatky:

Pokud chcete patřit mezi nej hráče vyplatí se investovat hlavně do zlatek které vám dají bonusy v podobě surovin atd... a pak do co největšího vojska:-)